noiembrie
16
2021

Primii pași în acest an de studii

La 13.11.2021 a avut loc a doua ședință a Consiliului Raional al Elevilor. In cadrul acesteea au fost abordate mai multe subiecte: am vorbit despre formarea paginilor de Instagram și Facebook a consiliului, responsabil numit departamentul Mass-Media. De asemenea va fi elaborat un logou și un banner respectiv pentru  pagina de Facebook a consiliului.

A fost elaborat un plan de activitate pentru luna noiembrie- decembrie. Am stablit ca în luna noiembrie membrii consiliului să organizeze activități în localitatea toate localitățile taionului în  cadrul Campaniei națională de înverzire a plaiului.

Pentru  luna noiembrie  am planificat o activitate/concurs dedicată Drepturilor copiilor, care va fi în concordanță cu Săptămâna națională a Tineretului. Iar în luna decembrie va fi inițiată o caravana de Crăciun, cu acte de caritate, care va avea ca scop să aducă zâmbete copiilor, dar și bătrânilor nevoiași, desigur aceste acte vor fi desfășurate în coordonanță cu toate restricțiile pandemice.

 

                                                                                 Burez Nicoleta, Departamentul

Mass Media CRE