noiembrie
10
2018

Performanțe în sport

Sâmbătă, 10 noiembrie 2018, a avut loc Turneul Republican la volei-fete ”Toamna de aur” în or.Telenești, la care au participat 5 echipe din 4 raioane: Dondușeni, Rîșcani, Telenești, Soldănești. Școala de Sport Șoldănești a fost reprezentată de echipa de fete din Gimnaziul Cușmirca și Gimnaziul Salcia. Fetele noastre au obținut 3 victorii și au fost înfrânte doar de gazda turneului. Echipa a fost premiată cu cupă, diplomă de gradul II și medalii.

Bulgac Serghei, specialist metodist