ianuarie
02
2025

Ședința cu bibliotecarii

La 27 decembrie bibliotecarii au participat la o ședință de informare.

Subiecte discutate:

Forumul managerilor din cadrul Sistemului Național de Biblioteci. Generic: Implicarea bibliotecilor în transformarea digitală: oportunități și provocări. Priorități 2025;
Transformarea digitală a bibliotecilor: perspective și oportunități a realității augumentative;
Creșterea productivității la locul de muncă;
Calendarul datelor remarcabile 2025;
Biblioteci din învățământ, zona de Nord în presă și online. Bibliografie 2024;
Activitatea bibliotecilor școlare: Formularul 6-C, raportarea datelor statistice oficiale-Centralizatorul electronic: recomandări practice;
Istorii de succes din activitatea bibliotecilor școlare în anul 2024;
Bibliotecarii urmează să elaboreze raportul statistic ,,Activitatea bibliotecii -2024”, aceste informații vor fi utile pentru raport. Celelalte subiecte vor fi repere pentru activitate în anul 2025.

Cu prilejul sărbătorilor de iarnă urez tuturor un an bun, PACE în casă și în suflet, liniște și armonie la serviciu și în familie. La mulți ani!

Aurica Vlas, specialist superior