aprilie
21
2022

Concursul ”Managerul Anului”

Concursul raional ”Managerul Anului” a fost desfășurat de către Direcția Învățământ Șoldănești, cu susținerea financiară a Consiliului Raional Șoldănești.

Conform Regulamentului la concurs pot participa directorii instituțiilor de învățământ de toate tipurile. S-au încadrat în concurs 4 concurenți, care au prezentat un material video cu reflecții despre activitatea managerială la una din cele 3 categorii: Promovarea imaginii instituției de învățământ, Implicarea în proiecte educaționale, Performanțele elevilor/copiilor.

Analizând materialele prezentate de participanți, juriul a decis următorul clasament:

Categoria: Promovarea imaginii instituției de învățământ

1. A oferi Premiul I, cu înmânarea diplomei şi a suportului bănesc în sumă de 2000 lei, dnei Gîrlea Svetlana, director Grădinița de copii ”Nistru” c. Climăuții de Jos.

Categoria: Implicarea în proiecte educaționale

1. A oferi Premiul I, cu înmânarea diplomei şi a suportului bănesc în sumă de 2000 lei, dnei Moscalu Silvia, director Gimnaziul Cușmirca.

Categoria: Performanțele elevilor/copiilor

1. A oferi Premiul I, cu înmânarea diplomei şi a suportului bănesc în sumă de 2000 lei, dlui Guma Slavic, director LT Cotiujenii Mari.

2. A oferi Premiul II, cu înmânarea diplomei şi a suportului bănesc în sumă de 1500 lei, dlui Durnea Iurie, director Școala Raională de Arte Plastice or. Șoldănești.

Diplomele și premiile bănești vor fi înmânate la Ziua profesională a lucrătorului din învățământ.

Oprea Diana, șefa Centrului Metodic