Astăzi, 17.04.2019, profesorii de limbă franceză s-au întrunit în cadrul unui seminar raional cu subiectul ”Managementul temelor pentru acasă”, care a avut loc în Gimnaziul Cușmirca. Acest subiect a fost discutat în atelierul de lucru și urmărit la ora publică de limba franceză în clasa a VI-a, desfășurată de dna Stan Svetlana. Activitatea extrașcolară ne-a creat o atmosferă de basm, simțindu-ne copii în lumea poveștilor.
Aducem mulțumiri echipei manageriale a Gimnaziului Cușmirca, director Moscalu Silvia, întregului colectiv și în special profesoarei de limbă franceză, dnei Stan Svetlana, pentru desfășurarea eficientă a seminarului.
Diana Oprea, șef Centrul Metodic





